kúpa alebo prenájom karavanu 2

Kúpa alebo prenájom karavanu

Auto

Slobodné a jednoduché cestovanie ponúka karavan. Cestovanie, turistika a spoznávanie krajín bez zabezpečovania hotelov, penziónov, kempov a chatách.  Posledné roky na Slovensku sa rozbieha vo veľkom prenájom karavanov. Hlavný dôvod rozvoja prenájmu nesie dlhodobá pandémia COVID-19 a rozsiahle obmedzenia ubytovania, cestovania.

Prenájom karavanov

Kúpiť alebo prenajať karavan? Najlepšie riešenie je požičať si karavan a vyskúšať pred kúpou presný typ podľa vašich predstáv.  Karavan vyskúšate či skutočne pasuje k vášmu životnému štýlu pre rodinu a priateľov.  Ceny sa pohybujú od 55 EUR až do 150 EUR.  Všetko závisí do kvality a druhu karavanov. Dodávka VW karavan alebo Mercedes majú svoje pohodlie a vybavenie. Pri prenájme, požičaní karavanu sa platí vratná záloha okolo 1000 EUR. Ceny mimo sezónu sú oveľa lacnejšie ako počas sezóny a zľavy sú na dlhodobý prenájom.

Nesmieme zabudnúť na jednorazový, servisný do 100 EUR za umytie a upratanie karavanu. S požičaným karavanom dostaneme vonkajší nábytok, výbavu kuchyne a spálne. Požičiavanie karavanov v zahraničí má určité výhody – ušetrite čas a peniaze. Napríklad priletíte priamo do destinácie v Portugalsku a máte požičaní karavan za 850 EUR/mesiac. Cesta z Ríma do Berlína na požičanom karavane stojí 1081 EUR/mesiac. Aj v zahraničí cena prenájmu karavanu závisí od ročného obdobia.

Cena karavanu

Ceny karavanov sa pohybujú od 70 000 EUR do 250 000 EUR, cena sa kalkuluje podľa typu karavanu, luxusu a výbavy. Pre bežného používateľa je karavan je finančne náročný servis a kúpa. Medzi kvalitné značky môžeme zaradiť modely Concorde, Hymer, Buerstner, Mobilvetta, Carado, Elnagh a  Mclouis.

Značky karavanov

Concorde patrí medzi najdrahšie a luxusné modely karavanov, ktoré si majitelia líškajú s vášňou.  Hymer sú luxusné karavany nemeckej kvality, ktoré s výborným podvozkom zabezpečia dovolenku podľa vašich predstáv. Medzi nemeckú kvalitu patrí aj Buerstner, ktorý sa vyznačuje vysokou funkciou a dizajnom karavanov.  Taliansky luxus, dizajn a spoľahlivosť ponúkajú značky Mobilvetta, Elnagh a  Mclouis.