aké pneumatiky kúpiť 2

Aké pneumatiky si kúpiť?

Autodoplnky

Všetci vodiči sú pred výberom vhodných pneumatík na leto a zimu veľmi trpezliví. Motoristi vyberú presnú kvalitu pneumatík podľa ročného obdobia. Nesprávne zvolené pneumatiky sa odrážajú na jazdných vlastnostiach vozidla, bezpečnosti jazdy a spotrebe pohonných hmôt.  Kde kúpiť kvalitné pneumatiky? Napríklad letné pneumatiky 205 55 r16?

Rozmery pneumatík – letné pneumatiky 205 55 r16

...

Doporučené rozmery pneumatík pre Váš automobil zistíte z veľkého technického preukazu. Na výber budete mať rôzne šírky a veľkosti pneumatík. Šírka pneumatík je na rozhodnutí vodičov akú jazdu uprednostňujú. Vodiči s rýchlou a športovou jazdou si určite vyberú široké pneumatiky, ktoré majú výborné vlastnosti a jazdu v zákrute.  Nezabudnime na maličkosť ako používať schválené pneumatiky výrobcom automobilov. Vyhľadávané sú letné pneumatiky 205 55 r16 a zimne pneumatiky 205 55 r16. Na výber máte zimné a letné pneumatiky pre všetky druhy vozidiel.

Dezén pneumatiky

Dezény nerozdeľujeme na zimné a celoročné, letné ale podľa smerového vzoru a asymetrické, symetrické.  Na kratšie vzdialenosti a jazdu v meste sa hodia pneumatiky so symetrickým dezénom.  Asymetrický dezén pneumatík sa využíva hlavne pre automobily s výkonným motorom na dlhé cestovanie. Asymetrický vzor sú vhodný na športovú jazdu a kratšiu brzdnú dráhu automobilu.  Smerový dezén zabezpečuje plynuli prechod cez blato, vodu a sneh. Dezén vhodný do ťažšieho a neprechodného terénu.

Štítok a vek pneumatík

Všetky pneumatiky sa zabezpečujú EU štítkom a EÚ normami. EU štítok presne oboznamuje o vlastnostiach danej pneumatiky ako hlučnosť počas jazdy, dôkladnosť jazdy na suchej a mokrej vozovke, spotreba opotrebenia. Parametre na EU štítku si môžete jednoducho overiť cez testy a odporúčania zákazníkov. Vek novej pneumatiky do 3 rokov sa nemusíte obávať. Nové pneumatiky, ktoré sú kvalitne uskladnené za dobrých podmienok bez slnka, chladu, vody a sucha vydržia veľa rokov. Odhaduje sa skladovanie nových pneumatík maximálne do 5 rokov.

Výsledná cena pneumatík

Pri pneumatikách nepozerajte veľmi na cenu. Všetky lacné pneumatiky majú vlastnosti a kvalitu na úkor nízkej ceny. Na druhej strane si dôchodca nekúpi na staručké vozidlo najkvalitnejšie pneumatiky.