prečo si kupit motorku 2

Prečo si kúpiť motorku?

Moto

Poznáme veľa dôvodov prečo si kúpiť motorku . Motorka je výnimočný dopravný prostriedok.  Ľudia sa rozhodujú pre motorku z dôvodov:

Cestovaniena dlhé vzdialenosti a poznávanie nových miest, krajín. Úžasná sloboda a zážitky cestovania na dvoch kolesách.

Malá spotreba palivanižšia spotreba pohonných hmôt ako u automobilu. Pri dlhodobom cestovaní je finančnou a ekologickou náhradou pred automobilom.

Orientácia a jazda v doprave – jednoduchšie sa viete vyhnúť dopravným obchádzkam a zapácham. Na druhej strane prípadná a nezavinená dopravná nehoda má fatálne následky pre motorkárov.

Vlastné spoločenstvomotorkári majú často vlastné a priateľské spoločenstvá. Nové vzťahy a priateľstvá ponúka motorkárska jazda v skupine.

Sloboda a zábava – jazda na motorke je vášeň, zábava a niekedy aj adrenalínový zážitok. Na motorke sa cítite nezávislí a slobodný, pretože môžete cestovať kde chcete a s kým chcete. Nie ste viazaný na žiadnu železničnú a autobusovú dopravu.

Ktorá motorka je najlepšia?

Na otázku, ktorá motorka je najlepšia nemá asi nikto jednoznačnú odpoveď.  Závisí od veľa dôvodov a faktorov ako napríklad:

Financie – dôležitá vec je cena motorky, pretože každý si nemôže kúpiť najlepšie a najnovšie modely motoriek.  Naše rozhodnutia závisia od financií.

Typ značky – každý druh motorky má rôzne charakteristiky a vlastnosti modelov.  Hlavne ide o spoľahlivosť, výkon a dizajn.

Vlastné skúsenosti – aké zručnosti máme taký typ motorky si vyberiete. Začiatočník na motorke si vždy vyberie vhodnú motorku, ktorú vie bezpečne ovládať.

Účel motorky – hľadáte motorku na dlhé cestovanie a vzdialenosti,  veľa priestoru pre batožinu a pohodlné sedadlá? Iná motorka bude na jazdu v meste a zápche ako motorka na jazdu do zahraničia.

Dôležite náhradné diely pre motorku

Veľmi dôležité náhradné diely na jazdu a údržbu motorky sú sviečky a zapaľovacie káble, batéria a pneumatiky, olejový filter a brzdové platničky. Každá motorka ma svoje špecifické náhradné diely podľa výrobcu.  V prípade nejasnosti navštívte odborné pracovisko alebo špecialistov.