dovolenka na motorke 2

Dovolenka na motorke

Moto

Snívate a hľadáte svoju športovú alebo terénu motorku? Na trhu máte obrovský vyber od cenovo dostupných po luxusné modely. Možnosti sú od klasických všestranných motoriek, motokrosové a športové, honda motorky po choperry až skútre.

Klasické a teréne motorky

Začneme klasickou motorkou, ktorá sa vyznačuje vzpriamenou konštrukciou, otvorený motor a predné veľké svetlo.  Motorky sú použiteľné v meste na krátke a stredné vzdialenosti.  Takzvané teréne motorky spoznáte jednoducho pri použiteľnosti v zložitom a členitom teréne.  Vlastnosti ako veľké odpruženie, blatník, ľahká konštrukcia a dostupnosť v ťažkých, nepriechodných podmienkach.

Športové a honda motorky

Športové motorky poznáme podľa športového posedu, aerodynamicky tvar a kapotáž. Môžu dosiahnuť rýchlosť 300 km/h iba za určitých splnených podmienok. Ľudia, ktorý milujú adrenalín, dobru rýchlosť určite si zakúpia športové modely. Významnou kategóriou sú turistické a rodinné motorky.  Patria medzi najvychytanejšie a najlukratívnejšie motorky na cestách. Vyznačujú sa vyhrievanými a nastaviteľnými sedačkami, rukoväťami. Motorky prekonávajú sto kilometrov a viac. 

Choppery

Po turistických motorkách by som zaradil choppery. Chopper sa vyznačuje dlhou, prednou vidlicou, vyššie riadidlá, nízke sedlo a nohy vysunuté vpredu na motorke.  Choppery sú pre pohodlné a luxusné jazdy, určite nie pre vysokú rýchlosť. Pre rušné premávky vieme použiť malé a šikovné skútre. Osobne dávam prednosť vyblýskaným a kvalitným chopperom pre vychutnávanie jazdy a okolitej prírody. Najkvalitnejšie motorky môžeme cenovo porovnávať s niektorými typmi a modelmi automobilov. Na čo by nemal správny motorkár zabudnúť pre cestou? Musíte mať motolekarničku, povinnú výbavu, sadu na opravu defektu, sťahovacie pásky, poistky a spojku na reťaz. Motorkári sa rozhodnú pre vlastnú povinnú výbavu. Medzi doležíte patrí aj príprava samotnej motorky na jazdu. Doplnenie olejov a prevádzkových kvapalín, kontrola stability a konštrukcie motory sú už automatické veci pre skúseného motorkára. Nesprávna príprava alebo zanedbanie môže priniesť skrátenie platenej a vysnívanej dovolenky.